Nádherná dovolená v Bratislavě

UFO
 
Stavba, která je ikonickou pro Bratislavu, výška 95 metrů vám zaručí nádherný výhled do okolí a můžete se zde i najíst.
 
Staré město
 
Tady většina turistů pravděpodobně stráví hodně času a není se čemu divit. Nádherné Hlavne Namestie, spolu se Starou Radnicou, národním divadlem A Katedrálou sv. Martina tvoří krásné místo na strávení času. Určitě ale zamiřte i do malinkých vedlejších uliček, kde jsou nádherné a dobře udržované stavby.
most Bratislavy
 
Děvín
 
Čechům jistě známá, dnes už, ruina hradu, ležící na vrcholu kopce, s výhledem na řeku Moravu a Dunaj. Nechybí ani nádherná příroda v okolí.
 
Bratislavský hrad
 
Pražský hrad je, upřímně, o hodně hezčí, ale když už tady vyjedete, není špatné se podívat i tady. Aspoň kvůli krásnému výhledu.
 
Synagoga
 
Vybudována na počátku dvacátého století. Vybudována byla ve stylu kubistickém. V horním patře je trvalá exhibice muzea židovské komunity, otevřené je v letních měsících.
 
Modrý kostel
 
Kostel vybudovaný ve stylu Art Nouveau na počátku 20. století. Krom modré barvy vás jistě ohromí krásné mozaiky.
 
Slavín
 
Největší památník války ve střední Evropě. Jedná se o 52 metrů vysoký sloup a je to pohřebiště 6845 sovětských vojáků, kteří zemřeli při osvobozování Bratislavy během druhé světové války.
 devín hrad
Nedbalka
 
Nezávislá galerie umění, zaměřená na 20 století. Určitě se vyplatí navštívit.
 
Okolí
 
Nedaleko Bratislavy se rozprostírají hory Malé Karpaty, v této oblastí se dělá velmi dobré víno, které byste určitě rádi zkusili. Při návštěvě Karpat zajeďte určitě i do kostela Červený Kámen, do dnešní doby velmi dobře zachovaný. Vesnička Modra je také zajímavé místo. Jedná se o nejstarší slovenskou ves, kterou stále lemují hradby.
 
Návštěva Vídně
 
Z Bratislavy je to do Vídně jen jedna hodina cesty, takže je to rozhodně krásný celodenní výlet. Pokud tedy nežijete na jihu Česka, to je asi Vídeň vaší častou destinací.