Zdravá rodina s pomocí zázvoru lékařského

Když procházíme obchody, konkrétně oddělení ovoce a zeleniny jistě si všimneme i jistého zázvoru. Jedná se o světle hnědý oddenek rostliny, který má různé tvary. Právě ten nám může být velmi nápomocný při zdravotních obtížích. Málokdo ví, jak se dá tento přírodní produkt využít po zdravotní stránce, přitom uplatnění je velmi široké. Dalo by se říct skoro všestranné. Znáte ty nejzákladnější tipy vhodného používání?
zázvor kořen 
 
Když je nám nevolno– je zcela jedno, jestli máme nevolnost při cestě autem, autobusem nebo dokonce po jakékoliv operaci. Špatné trávení není příjemné pro nikoho z nás a pomoci může třeba čaj připravený za zázvoru nebo ve formě nakrájeného čerstvého zázvor sušený.
 
 
Na otoky a bolesti– pokud trpíme například artrózou nebo nám jen otékají kotníky, k využití se nabízí zázvorový odvar, který používáme jako obklad nebo zábal na daná postižená místa.
 
Na kašel– velmi oblíbený je především sirup. Opravdu je jedno, jaký kašel máme, sirup vyrobený ze zázvoru bude tou pravou medicínou. Velmi rychle se nám uleví.
 
Na bolest dásní nebo zubů– jsou dva způsoby, kterými si můžeme pomoci v tomto případě. Můžeme používat zázvorovou vodu pro celkové vyplachování dutiny ústní. Nebo postačí kousek zázvoru, který stačí žvýkat. Tímto způsobem totiž docílíme desinfekce celé dutiny ústní.
 
 ovocný čaj
Zázvor je velmi léčivý a dále přispívá k lepší funkci ledvin, také pomáhá při migrénách, zvyšuje imunitu a navíc působí protizánětlivě. Podle studií, které máme k dispozici, zpomaluje stárnutí. Takže můžeme říci, že si z něj můžeme vytvořit jakýmkoliv způsobem i „elixír mládí“.
Jediným negativem, co se týká tohoto druhu možné zdravotní pomoci, se jeví typická štiplavá chuť, kterou mnozí z nás nemusí. Každopádně zdraví by mělo být pro každého na prvním místě, a my bychom tento fakt neměli brát jako na lehkou váhu. Vždyť pokud nám zázvor pomůže s obtížemi, tak proč ho nezkusit?